Konya Paslanmaz Çelik Kron, Konya Çocuk Diş, Konya Çocuk Diş Hekimi, Konya Özel Çocuk Diş, Konya Özel Çocuk Diş Hekimi, Konya Çocuk Diş Hekimleri, Konya Özel Diş Hekimi

Konya’da Paslanmaz Çelik Kron ve özel diş tedavisi Asudent Konya Özel Diş Kliniği Özel Diş Hekimleri tarafından özel diş kliniğimizde yapılmaktadır.

Dişlere kron yapılmasının pek çok nedeni vardır.

Dişte büyük miktarda çürük veya kırık olması, pediatrik diş kronu uygulanmasının en yaygın iki nedenidir.

Kronlar, dişteki boşluğu doldurmaktan ziyade dişin tümünü korumaya yardımcı olur.

Çocuğunuzun süt azı dişleri 2-3 yaşlarında çıkar ve 10-12 yaşlarına kadar ağızda kalır. Çocuğunuzun azı dişlerine veya ön süt dişlerine uygulanan kronlar, dişlerin yaşamları boyunca ağızda kalmasını sağlar.

Paslanmaz çelik kronlar

Çocuk diş hekimleri tarafından en çok kullanılan kronlar paslanmaz çelik kronlardır. Bu kronlar arka (azı) dişleri için kullanılır. Güçlü ve dayanıklıdırlar, nemi tolere ederler ve gelişmekte olan çocuğun ağız yapısına uygundurlar. Çok uzun süredir çocuk diş hekimliğinde kullanılmaktadırlar.

Zirkonya kronlar

Zirkonya kronlar (beyaz kronlar) diş rengindeki malzemeden yapılır. Bu tip diş kronları genellikle kron ihtiyacı olan ön (kesici) dişlere uygulanırlar. Metal içermezler, doğal diş minesinden daha güçlü ve dayanıklıdırlar, alerji yapmazlar. Moden çocuk diş hekimliğinde kullanımı gittikçe artan bir malzemedir ve biyo-uyumlu özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Çocuğunuzun pediatrik diş kronlarına ihtiyacı varsa, size uygun olan seçeneği çocuk diş hekiminiz belirleyecektir.