Konya Zirkonyum, Konya Zirkonyum Diş Konya Zirkonyum Diş Kaplama, Konya Diş Kaplama, Konya Özel Diş Hekimi, Konya İmplant, Konya Gece Açık Dişçi, Konya Nöbetçi Dişçi

Konya’da zirkonyum diş ve zirkonyum diş kaplama işlemi Asudent özel diş kliniğimizde yapılmaktadır.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama

Estetik bir diş kaplaması olan zirkonyum diş kaplama (zirkonyum kaplama) üstün özelliklerinden dolayı günümüzde ilk uygulanmaya başlandığından daha fazla kullanılmaktadır. Zirkonyum porselen diş, beyaz renkli bir metal olan Zirkonyum’un dayanıklılığı ile porselen dişlerin estetiğini bir araya getiren uygulamalardır. Zirkonyum malzeme ile tek diş kaplama yapılabildiği gibi eksik dişlerin yerini doldurmak amacı ile diş köprüsü olarak da uygulanabilmektedir.

ZİRKONYUMUN DİŞ KAPLAMA VE DİŞ KÖPRÜSÜ OLARAK KULLANIMI

Zirkonyum diş kaplama; tek bir dişte kaplama olarak kullanılabileceği gibi bir veya daha çok diş kayıplarının olduğu durumlarda köprü yapımında da kullanılabilir. Tek bir dişin kırık, çatlak kanal tedavisi gibi nedenler ile kaplanabildiği gibi birden fazla diş için de bu işlem gerçekleştirilebilir. Diş eksikliği olması durumunda ise diş köprüsü uygulanır. Boş olan alanın ön ve arkasındaki dişlerde aşındırma yapılarak körü yapılır.

Zirkonyum diş kaplama yapımında son teknoloji ürünü bilgisayar destekli (CAD/CAM) torna cihazları kullanılır. Bu sayede istenilen yüksek hassasiyetli çalışmalar yapılması mümkün olmaktadır. Diş kaplamasının diş ve diş eti ile uyumu büyük önem arz eder. Hatasız bir uygulama yıllar boyu problemsiz diş kaplam ve köprüleri kullanımına olanak sağlar. Fiyat olarak diğer porselen diş kaplamalar göre daha pahalı bir işlem olduğunu bilmek gerekir. Ancak zirkonyum diş kaplama uygulaması teknik hassasiyeti olan bir çalışmadır.

Zirkonyum diş, metal destekli porselenlere göre daha estetik sonuç verir.

Zirkonyum diş kaplamaların birçok olumlu özelliği vardır. Fiyat olarak yüksek olmasının nedeni de budur. Bildiğiniz gibi CAD-CAM teknolojisi ile yapılması hazırlanan modele uyumunun mükemmel olması en büyük avantajlarından birisidir. Makina ve bilgisayar yatırımı gerektiren bu uygulama yatırım maliyetinin işlmlere yansıması nedeni ile de pahalanır. Önemli olan verilen paranın karşılığının alınmasıdır. Zirkonyum diş kaplama bunu fazlası ile hak etmektedir.

ZİRKONYUM MALZEME ÖZELLİKLERİ

Zirkonyum diş kaplama önce sonra Zirkonyum alt yapılı porselenlerde alt yapı beyaz bir metal olan zirkonyum elementinden oluştuğu için kullanılan maske opak porselen katı daha ince hazırlanabilir. Ancak altyapıyı gizlemek için kullanılan opak porselen katının inceliği anatomik bir kesim yapıldığı takdirde metal porselendeki kalınlıkla birebir aynı olabilmektedir. Bu gibi durumlarda estetik açıdan doğrudan metal alt yapılı protezlerle zirkonyum protezler arasında bir fark kalmamaktadır.

Zirkonyum alt yapılar işlem sırasında el değmeden üretildikleri için dişe uyumları diğer tekniklere göre mükemmeldir. bu sayede kaplama altındaki dişlerde çürük oluşmaz.

Uygun şartlarda sağlanmış bir çalışmanın üzerine uygulanacak porselen her zaman estetik sonuçlar verebilmektedir. Gerek dişin hazırlanışı sırasında uyulacak anatomik kurallar gerekse teknisyenin çalışması sırasında göstereceği hassasiyet ve doğru materyal ile 20 sene veya daha fazla kullanılabilen porselen köprüler yapmak mümkündür.

Bunun değerlendirilmesi ve uygulanması her hasta ve diş boşluğu için farklı olacağı için doktorun buradaki bilgi birikim ve ön görüleri oldukça önem kazanmaktadır.

Zirkonyum alt yapılı kaplamalar bilgisayar destekli hazırlanmaları dolayısıyla oldukça uyumlu güzel sonuçlar elde edilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız çekinmeden bizi arayabilirsiniz. Burada yazılanlardan daha fazla bilgi almak, örnek çalışmaları görmek istiyorsanız bizi arayıp randevu alabilirsiniz.

Yasalara göre web sitesine fiyat koyamıyoruz. Hastaların bütçe oluşturma ihtiyaçlarını göz önüne alarak zirkonyum diş fiyatlarının …….TL ile …….TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Döviz fiyatları ile farklılıklar oluşabileceğini unutmamak gerekir. diğer taraftan zirkonyum diş fiyatı sadece malzeme fiyatı değildir. Hekimin emeği ve laboratuvarın harcadığı zaman ve çaba ile malzeme ve yatırım maliyetlerini göz önüne almak gerekir. sizin için yapılacak tedavi ve fiyatını diş hekimi ile görüştüğünüzde öğrenebilirsiniz.

TEK DİŞ ZİRKONYUM KAPLAMA

Ağızdaki dişlerden bir tanesi zarar gördüğünde diğer dişlerin estetiğini bozmadan bu durumu telafi etmek gerekir. Kanal tedavisi, diş kırıkları eski dolgular ve yaygın çürükler tek diş kaplamasını gerektiren durumlardan en sık görülenlerdir. Yandaki resimde tek diş kanal tedavisi olduğu için renk değişikliği oluşmuş bir vaka resmi görmektesiniz. Senelerce hasta işi renklenmesine rağmen estetik sorunu gözrmezlikten gelmiş. Neden mi? Kendisine üst çenede dört dişin kaplama yapılması gerektiği söylenmiş çünkü. Ben olsam ben de bir diş için dört dişimi kestirip kaplama yaptırmam. Ama neyse ki acil ağrılı bir durumda gelip arka azı dişini tedavi ettikten sonra yaptığımız tedavi planında sadece kanal tedavisi olduğu için renk değiştiren dişi kestik ve tek üye estetik zirkonyum diş kaplama uyguladık. Sonuç ortada. Siz olsanız dört dişinizi kestirir misiniz?

BÜTÜN DİŞLERE ZİRKONYUM KAPLAMA YAPTIRMAK MÜMKÜN MÜ?

Bu soru da çok soruluyor. Mümkün tabi ama bir gerekçe olması lazım değil mi? Dişlerin kapanışı, sıralanışı, estetiği, rengi veya sağlığı ile ilgili bir problem olduğunda diş kaplama tercih edilmekte. Bütün dişler için zirkoyum diş kaplama gerekip gerekmediğini de klinik değerlendirme ile size söyleyebilirim. Gerçekten bütün dişlerde sorun var mı? Hangi dişlerinize kaplama gerekiyor birlikte karar verebiliriz. Bütün dişler için estetik diş kaplama yazımı okuduğunuzda bunla ilgili vaka örneklerimi de komple diş kaplama sayfamda göreceksiniz zaten. Ne zaman bütün dişleri kaplıyoruz, ne zaman kaplamıyoruz en iyi görerek fikir sahibi olmak değil mi? Linki tıkladığınızda detaylı bilgilere ulaşacaksınız.

Yan tarafta tek diş için zirkonyum kaplama örneği gördüğünüz gibi bütün dişler için zirkonyum kaplama örneklerini de yukarıda verdiğim sayfaya gittiğinizde göreceksiniz. Orada bütün dişler için kaplama fiyatları hakkında bilgiler de yer alacak.

KONYA ZİRKONYUM KAPLAMA FİYAT

İyi bir diş kaplaması hem uzun ömürlü hem de estetik olur. Diş yapımında en önemli konu yapılan dişin kullanım ömrüdür. Zirkonyum kaplama fiyat olarak diğer kaplamalardan daha yüksek olsa da uzun yıllar sorunsuz kullanıldığında ödenen paranın karşılığını verir. Tabi kullanılan malzemenin sadece zirkonyum olması yeterli değil. Diş hazırlığı, ölçü ve bütün laboratuvar aşamalarının da eksiksiz yapılması gerekiyor. 2024 yılı zirkonyum fiyatı ……… TL aralığında olabilmektedir. biz laboratuvar ile birlikte yaptığımız kampanya dönemleri ile zirkonyum kaplama fiyatını en uygun seviyelere çekerek bütün hastalarımızın kaliteli diş kaplamalarına sahip olmasını amaçlıyoruz.

Zirkonyum kaplama fiyat bakımından yüksek gelmişti bu nedenle gidip porselen yaptırdım ama şimdi çok pişmanım diyen bir sürü hasta geliyor. Onlara yeniden zirkonyum kaplama yapıyoruz ve memnun ayrılıyorlar. Bir işi baştan iyi yapmak ilerde bir daha o işle uğraşmamak en karlısı aslında. Size önerim zirkonyum fiyatı ne kadar diye düşünmek yerine daha ucuz diş yaptırdığımda beni neler bekliyor? bu sorunun yanıtını araştırmanız.

KONYA DİŞ FİYATLARI

Diş hekimliği uygulamalarının fiyatları hiç de ucuz değil. Kişiye özel üretilen diş kaplama ve köprülerinde kullanılan malzemelerin ithal olması ve bu işlemlerde hassasiyet gerektiren çalışmalar yapılmadı diş fiyatlarını arttırıyor. Diş fiyatını etkileyen faktörlerin başında malzeme kalitesi gelmediğini bilmeniz lazım.

Zirkonyum Kaplama Malzemesinin Kalitesi

Malzeme kalitesi önemli. Diş fiyatlarını da etkiler. Ama en iyi malzeme kullanılarak yapılan hatalı bir diş inanın işinize yaramaz. bir dolu para ödeyerek yaptırdığınız diş belki sağlığınızı bile bozabilir. Peki iyi bir malzeme harivcinde diş fiyatını ne etkiler. Diş için verdiğmiz veya vereceğimiz paranın karşılığını bulabilmesi için neye dikkat etmeliyiz?

İyi İşçilik

Size en önemli konuyu açıklayayım. Hekimin işine olan saygısı ve işe gösterdiği özen dikkat önemlidir. Sorumluluk sahibi işini özenle yapan bir hekim inanın ucuz malzeme kullansa bile sonuç hüsran olmaz. Bu şartlarda bir de iyi malzeme kullanıldığında elde edilecek sonuç hem estetik hem uzun ömürlü hem de fonksiyonel olacaktır. Zirkonyum diş fiyatı da bu özen ve dikkat nedeni ile yükselir. Uzun ömürlü ve fonksiyonel diş kaplama yapılmasını istediğinizde kullanılacak malzemelerden birisi zirkonyum malzemedir. Fiyat olarak metal altyapılı porselen diş kaplama fiyatlarından yüksek olan malzeme ancak iyi işçilik ile istenilen sonucu verebilir.

Diş Hazırlığı

Zirkonyum için ağızda dişin hazırlanma süreci hekimin zaman ve dikkatini gerektirir. Hassas bir şekilde kurallara uygun diş hazırlığı yapmak basit bir işlem değildir. Hazırlanan dişin şekli üzerine gelecek diş kaplaması için yeterli mesafeyi barındırmalıdır. Aynı zamanda diş eti ile istenilen hassas temas sağlanmak zorundadır. Diş kaplama için yer açarken kesilen dişin gereğinden fazla küçültülmemesi büyük önem taşır. dişin canlılığını tehdit eden bu durum telafisi zor bir problem ortaya çıkarabilir. Diş kaplamasının sık sık yerinden çıkması da fazla küçültülmüş dişler nedeni ile olabilir. Aşırı soğuk sıcak hassasiyeti hatta diş ağrısı ve şişme ile karşılaştığımızda dişin fazla kesildiğini görebiliyoruz.

Ölçü Aşaması ve Kalitesi

Bu hassas parametreler ile dişin kesilişi tamamlandıktan sonra ölçü ve geçici diş kaplama yapmaya gelir sıra. Kullanılan ölçü malzemesinin kalitesi hassasiyeti arttırır. Geçici diş kaplama ise başlı başına bir iştir. İyi yapılan bir geçici diş kaplama iyi bir diş köprüsünün ilk adımıdır, ilk sinyalleridir diyebiliriz. Diş kesiminde köprü ayaklarının paralel olması köprünün raht bir biçimde ağza girmesini sağlar. Bu sayede diş kaplamasına alışma süreci de kısalır. Diş ölçüsü alındıktan sonra artık iş diş teknisyenindedir.

Diş Teknisyeni

Diş laboratuvarının kullandığı malzemeler ve teknisyenin bilgi, dikkat ve özeni işin kalitesini belirler. Bu şartları sağlayan teknisyenler işe uzun zaman ayırmak zorunda kalırlar. Zaman demek bildiğiniz gibi para demek. Diş laboratuvarında kullanılan malzemelerin de ithal olması ve teknoloji için yapılan yatırımın maliyetleri laboratuvardaki zirkonyum diş fiyatını etkilemektedir.

2024 Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Konya

Hekim diş için ödediği fiyatın üzerine kendi maliyetlerini ve klinik giderlerini ilave ettiğinde iyi bir zirkonyum diş kaplama fiyatı ……… TL ile ……… TL Yaklaşık 150-250 € olmaktadır. Tek diş için mi bu para? Evet tek diş için. Bir defa yaptırıp seneler boyu sağlıklı bir ekilde kullanmak isterseniz bu fiyatı vermeniz gerekiyor. Çünkü hatasız ve biyolojik uyumlu estetik diş kaplama fiyatları bu seviyelerde. 2024 zirkonyum diş fiyatı önceki yıllar ile kıyaslandığında döviz bazında aynı kaldı. Ancak Türk Lirası olarak bakınca 2024 yılı zirkonyum diş fiyatı yükselmiş gibi görünüyor. Lamine diş fiyatları ve ön diş estetiği fiyatları ile ilgili yazıları da incelemenizi tavsiye ederim.

Size yapılacak diş kaplama sayısı ve dişlerin durumuna göre belirlenecek fiyatı öğrenmek isterseniz iletişim sayfamızdan randevu alabilirsiniz.