Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Yapan Hastaneler, Konya İmplant Ücretleri, Konyada İmplant Yapan Doktorlar, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya Diş İmplant, Konya İmplant Tedavisi, İmplant Fiyatları 2021 Konya, İmplant Fiyatları 2022 Konya

Konya’da implant, Konya implant fiyatları konusunda Asudent özel diş kliniğimizde hizmet verilmektedir. Konya İmplant Tedaviniz için randevu alabilirsiniz.

Konya İmplant

Hızla gelişen teknoloji en çok modern tıbbın işine yarıyor. Diş hekimliği de son yıllarda bundan fazlasıyla nasibini almış durumda. Bu yazımızda modern diş hekimliğinde kullanılmakta olan tedavi yöntemlerine değinmek istedik.

Eksik dişler hem sağlık hemde kozmetik açıdan sorun oluşturuyor. gelişen teknoloji diş hekimliğinin de işine yaradı. Geleneksel olarak kullanılan köprü ve proteze alternatif olarak implant diş tedavisi geliştirildi.

İmplant tedavisi nasıl yapılır?

İmplant tedavisi hastaya hafif bir sedasyon verilerek yapılır. İşlemden önce detaylı muayene ve röntgen gereklidir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır. Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır. Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci beklenir. Bazen dental implantların üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilir. Dental implantla hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.

Zirkonyum implantlar, titanyumdan yapılmış implantların direncini artırmak için yapılmış yeni kuşak implantlardır. Özellikle dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak için kullanılır. Titanyumdan dayanıklılık haricinde farkı yoktur.

Zirkonyum aynı zamanda diş kaplamasında da kullanılmaktadır. Zirkonyum doğal dişe yakın beyazlıktadır ve ışığı yansıtır. Bu nedenle dayanıklılık yanında estetik açıdan da kullanışlıdır. Aşınma yapmaz ve ağızda metal tadı bırakmaz. Zamanla renk değişikliğı oluşmaz. Vücuda zararı yoktur.

Asudent Konya İmplant Tedavisi

+ Açık cerrahiye alternatif olarak kapalı cerrahi (dikişsiz implant)
+ Panaromik röntgenin yanı sıra tomogrofik üç boyutlu görüntüleme
+ Özel bilgisayar programlarında 3d implant planlaması
+ Vidalı implant üstü protez alternatifi / simantasyona alternatif
+ Kişiye özel abutment tasarımı ve üretimi
+ İmplanttan hemen sonra sabit geçici dişler
+ Ağız içi ölçülerin üç boyutlu tarayıcılar ile alınması
+ Özel programlarda üç boyutlu diş tasarımı
+ Elektronik diş rengi ölçüm cihazı
+ CadCam cihazlarında diş altyapı üretimi

İlk muayene; teşhis, tedavi planlaması ve tedaviye hazırlık amacı ile yapılır.

+ Genel sağlık bilgileriniz ve anemneziniz alınır, tedaviyi ilgilendirecek bir husus olup olmadığı araştırılır.
+ Teşhis ve tedavi amaçlı gerekli röntgenler (panaromik röntgen, gerekirse dental tomgrafi) çekilir. Dental tomogrofi, çene ve diş yapınızı 3 boyutlu olarak çekebildiği için implant planlamasının daha sağlıklı yapılmasını sağlayabilir.
+ Sigara alışkanlığı, gece diş sıkma/gıcırdatma alışkanlığı (bruksizm), diş fırçalama alışkanlığı gibi tedavinizi ilgilendiren konularda bilgi alınır.
+ Tüm bu bilgilerin ve röntgenlerin yardımı ile diş hekimi tarafından detaylı ağız içi muayeneniz yapılır, diş eksikliği olan bölgenin kemik kalınlığı, uzunluğu ve kalitesi tespit edilir.
+ Yapay dişin yapılacağı bölgenin yumuşak doku ve diş eti durumuna bakılır.
+ Genel ağız muayeneniz ve ağız hijyeninizin durumuna bakılır, (ağız hijyeni kötü ise mutlaka implant tedavisinden önce gerekli diş eti tedavisi, tartar temizliği yapılmalı, ağız hijyeni uygun duruma getirilmelidir)
İmplant yapılacak bölgenin, her bakımdan incelenmesinden sonra diş hekimi implant tedavisi planlamasını yapar. Bu planlamada nerelere implant yerleştirileceği, markası, boyu, çapı, yerleştirme açısı belirlenir. Kemik güçlendirme (greft) ve sinüs lifting gibi ilave cerrahi işlemlere ihtiyaç olup olmadığına karar verilir. Ardından sizin beklentileriniz de göz önünde bulundurularak implant üstüne yapılacak olan diş protezinizin planlaması yapılır.
+ Diş hekimi, tedavinin aşamaları, süresi, riskleri, olası komplikasyonlar ve hastanın dikkat etmesi gerekenler konusunda bilgi verir.
+ Planlama ile birlikte, tedavi ücreti netleştirilir ve planlama hastaya verilir.
+ Planlama aşamasından sonra hekime tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz. Muayene öncesinde sorularınızı bir yere not etmeniz hatırlamanız açısından faydalı olacaktır. Hiçbir çekinceniz olmadan aklınıza takılan tüm soruları sorun. Anlamadığınız noktaları sıkılmadan sorun. Planınızı anlamadan ve ikna olmadan tedavi kararı almayın.

İmplant Ne Kadar Sürede Yapılır?

Teknolojik olanaklarla tamamen dişsiz ağızlara dahi bir günde tüm implantları (12-14 vidalı diş) uygulayabilmekteyiz. Bazı durumlarda özellikle de hastaların konforu açısından cerrahi uygulama birkaç seansa bölünebilir. Vakaya göre değişmekle beraber 1 implantı cerrahi olarak uygulama süremiz genelde 15 dakikadır.

Standart implant uygulamasında implantların üzerine diş protezi yapmak için cerrahi aşamayı müteakip alt çenede 2-3 ay, üst çenede 3-5 ay beklenmesi gerekir. Bunun sebebi; implantla çene kemiği arasında sağlıklı bir kemik dokusu oluşumunun zorunlu olarak beklenmesidir. Yeterli süre geçtikten sonra protez aşamasında, implantların üzeri açılıp ölçüleri alınır. 2-3 seansta ve yaklaşık 1 haftada implant üstü protez yapılarak tedavi tamamlanır.

Konya İmplant Fiyatları

Tedavide implant fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Bunun birincil nedeni implant yerleştirilmesi aşamasında ek tedavilere ihtiyaç olup olmadığıdır. Kemik güçlendirme (greft uygulamaları), sinüs lifting, kemik ekpansiyonu ve uygulanacak cerrahi alternatifler (kapalı cerrahi, açık cerrahi) tedavi planını ve dolayısıyla toplam implant tedavi ücretini değiştirebilmektedir.

İkincil temel unsur, implantın üzerine uygulanacak protezin tipi ve mekanizmasıdır. İmplant üzeri metal altyapılı porselen kaplama ile zirkonyum altyapılı porselen kaplamalar farklı ücretlendirilmektedir. Yine implant üzeri porselen dişin bağlantısının vidalı mı yoksa yapıştırma (simante) mi olacağı ücretlendirmeyi değiştirmektedir. İmplant sonrasında bekleme döneminde sabit geçici dişler mi yoksa geçici hareketli bir protezin olacağı da farklı bir belirleyendir.

Üçüncü temel unsur ise implant cerrahisini gerçekleştiren hekimin, protez aşamasını gerçekleştiren hekimin ve protezleri (dişleri) üreten ve estetik bir hale getiren teknisyenlerin beceri ve deneyimidir.

Dördüncü temel unsur, implantın, implant sürecinde kullanılan diğer bağlantı parçalarının, implant üzeri yapılan diş altyapısında kullanılan metal ya da zirkonyumun, altyapı üzerine yapılan dişlerin porselenin kalitesidir.

İmplant fiyatlarını araştırırken bu 4 temel unsur hakkında yeterli bir birikime sahip olmanızı, Asudent Konya Özel Diş Kliniği’da implant fiyatları hakkında bilgi alırken ya da muayene olurken bu 4 temel unsuru sorgulamanızı tavsiye ederiz.

Konya İmplant fiyatları 2021 ve Konya İmplant Fiyatları 2022 fiyatları için bizi arayın.