Konya İmplant Üstü Vidalı Protez

Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Tavsiye, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Yapan Hastaneler, Konya İmplant Ücretleri, Konyada İmplant Yapan Doktorlar, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Diş Fiyatları, Konya Diş İmplant, Konya İmplant Tedavisi, İmplant Fiyatları 2021 Konya, İmplant Fiyatları 2022 Konya

VİDA DESTEKLİ İMPLANTÜSTÜ PROTEZ (VİDALI DİŞ)

İmplantların üzerine yaptığımız protezleri yapıştırmak yerine vidalarla implantlara sabitlediğimiz protezlere vida destekli protez (screw retained) deniyor. Vida destekli protezlerin simante / yapıştırma protezlere göre bir çok avantajı var. Yapıştırma-simante protezlerdeki ufak hataları örtebilecek yapıştırıcı payı bu protezlerde yoktur. Bu nedenle vida destekli implant üstü protezlerin üretim süreçleri çok daha hassas çalışmayı gerektirir. Kliniğin ve protez laboratuvarının sürece hakim olması önemlidir.

AVANTAJLARI

  • Vidalı protezlerin en büyük avantajı ağız içinde yapıştırılmamalarıdır.
  • Böylelikle dişeti içinde yapıştırıcı kalma ihtimali yoktur. Akademik araştırmalara göre yapıştırıcı atıkları, implantlı tedavilerdeki uzun dönemde oluşan sorunların ana kaynağı.
  • İmplantüstü protezlerde karşılaşılabilen abutment- implant bağlantı vidası gevşemesi sorunu bu ptorezlerde rahatlıkla çözülür.
  • Yapıştırma / simante protezlere göre diğer avantaj ise çıkartıp, takılabilme kolaylığıdır. Bu başta basit bir artı gibi gelse de bir çok kolaylığı beraberinde getirmektedir.
  • Kontrollerde çıkarılabilmesi teşhisi ve bakımı kolaylaştırır.
  • Çıkartırken zarar görmemesi tamirini mümkün kılar. Bu, an gelir protezin yenilenme masrafından ve eziyetinden kurtarabilir.
  • Uzun vadede dokularda oluşabilecek değişimlere uyumlandırılabilir.
  • Simante protezlerin çıkartılması hem hasta hem de hekim için eziyetli zorlu bir işlemdir. Vidalı protezlerde bu basit bir işlemdir.

DEZAVANTAJLAR

-Vida destekli diş üstü protezler daha hassas ölçü ve laboratuvar süreçleri gerektirir.
-Protez parçaları daha maliyetlidir.
-Vida çıkış profilleri nedeniyle her vakaya uygulanamaz.