Konya Şeffaf Plak

Konya şeffaf plak tedavisi, Konya şeffaf plak fiyatları, Konya şeffaf plak tedavisi fiyat, Konya şeffaf plak tedavisi fiyat 2021, Konya şeffaf plak ne işe yarar, Konya şeffaf plak tedavisi konya, Konya şeffaf plak temizliği, Konya şeffaf plak acıtır mı, Konya şeffaf plak avantajları, Konya şeffaf plak ağız yarası, Konya şeffaf plak acıtıyor, Konya şeffaf diş plağı fiyat, Konya şeffaf diş plağı fiyatları, Konya diş şeffaf plak fiyatları 2021, Konya ayrık diş şeffaf plak, Konya diş teli mi şeffaf plak mı, Konya şeffaf plak ücretleri, Konya şeffaf plak ücreti, Konya şeffaf plak tedavisi ücreti, Konya şeffaf plak tedavi ücretleri, Konya şeffaf plak ve diş teli farkı, Konya şeffaf plak vs diş teli, Konya şeffaf plak fiyat, Konya şeffaf plaklar fiyatı

Konya Asudent Özel Diş Kliniği’nden estetik amaçla yapılan ortodonti tedavileri şeffaf plak sıklıkla kullanıldığını belirtti. Dişler düzeltilirken ağızda estetik görüntüyü bozmayan ince şeffaf plaklar sayesinde telsiz ortodonti tedavisi yapılması mümkündür dedi.

Asudent Özel Diş Kliniğinde eğri dişlerin 8 ile 16 aylık bir süre içerisinde düzeltilmesini mümkün olduğunu söyledi. Diş teli kullanılmadan eğri dişlerin düzeltilmesi bilgisayar teknolojisinin diş hekimliğinde kullanılmasıyla birlikte yaygınlaşan bir tedavi yöntemidir. Dişlerini düzeltmek isteyen hastalar takılan tellerden rahatsız oluyor ise bu yöntemi kullanabilirler.

Her vaka için uygun olmayan şeffaf plak ile ortodonti basit çapraşıklık durumlarında düzeltici etkisi ile son derece memnun edici sonuçlar vermektedir. 15 günde bir değiştirilen plaklar sayesinde tedavi süresi sonuna kadar dişler adım adım hareket ederek istenilen sıralanışa ilerler. Her gün yaklaşık 23 saat takılması gereken plaklar iki haftada bir değiştirilir. Diş hekimi her yeni plak değişiminde tedavinin ilerlemesini kontrol eder. Gerekirse ara plaklar düzenlenerek tedavinin başarıya ulaşması sağlanır.

Konya Şeffaf Plak Uygulaması

Plak takılmadan önce bazı durumlarda üzerine buton adı verilen küçük beyaz dolgu parçaları yerleştirilir. Bunlara buton adı verilir. Diş hareketinin daha hızlı olmasını sağlayan bu küçük tutucu butonlar sayesinde dişler daha hızlı bir şekilde düzeltilebilmektedir. Şeffaf plak tedavisinde en büyük avantajı metal braket ve metal teller olmamasıdır. Bu sayede yanakta yara oluşmaz. Telin veya lastiklerin çıkması veya batması gibi istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalınmaz.

Şeffaf Aparey Avantajları

Yöntem klasik ortodonti yöntemine göre birçok avantaj taşıyor. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya telsiz ortodonti tedavisi avantajlarını şöyle sıraladı.

  • Özel günlerde plakların çıkarılabilmesi de önemli bir tanesidir.
  • Yeme içme sırasında normal beslenme yapılabilir.
  • Kullanılan plaklar çok ince oldukları için kısa sürede hasta alışır.
  • Fiyatları uygundur.

Plaklar ağızda iken oda ısısında su içilebilir. Ancak sıcak içecekler yenilemez. Çünkü sıcak etkisiyle plaklar deforme olur. Plaklarda herhangi bir kırılma veya çatlama söz konusu olduğunda en kısa sürede haber yeni plakların kullanılması sağlanmalıdır. Günlük yaşantıda karşıdaki fark etmesi oldukça zordur. Plak ile ortodonti tedavisi fiyatları dışında bir hayli yüksek fiyatlar ile uygulanmaktadır. Ülkemizde yerli yatırımcıların yaptığı girişim sayesinde şeffaf plak fiyatı, ortodonti fiyatları ile aynı seviyede uygulanan tedaviler olmuştur. Sizin dişlerinize şeffaf plaklar ile ortodontiye yapılıp yapılamayacağı hakkında bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızdan randevusu alabilirsiniz. Yapılacak muayene sonrasında size şeffaf aparey ile ortodontinin mümkün olup olmayacağı ile ilgili bilgi verilir. Arzu ederseniz alınacak ölçü ile bilgisayarlı analiz yapıldıktan sonra, tam olarak kaç plak kullanılacağı ve tedavinizin toplam süresi ilgili detaylı bilgi de alabilirsiniz.

İlginizi çekiyor ise veya bilgi almak isterseniz estetik diş tedavileri için zirkonyum diş kaplama ve implant ile ilgili yazıları okuyabilirsiniz. Diş beyazlatma ve diş temizlemenin farkını diş beyazlatma sayfamızda bulabilirsiniz.