Konya Diş Teli Fiyatları

Konya Şeffaf Braketler, Konya Ortodonti, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Gece Açık Dişçi, Konya Nöbetçi Diş Hekimi

Diş teli taktırmak için tercih edebileceğiniz en iyi adreslerin başında yer alan, Konya İmplant olarak sizlere bilgi ve fiyatlandırma içeren bu metni hazırladık. Diş teli fiyatları konusuna girmeden önce, diş teli nedir? Ve neden diş teli taktırılmalıdır? Sorusunun önemine dikkat çekmek istiyoruz.

Diş teli, dişlerde bulunan bozukluklar üzere yapılan bir tedavi biçimidir. Diş çıkmama problemi, dişin ayrık olma problemi, damak darlığının yaşanması problemi ve de çene yapısı bozuk olan kişilerde yaşanabilen problemler için bu tedavi kullanılır.

Ayrıca bazı durumlarda doğuştan diş eksikliği olan hastalarımız olmakta diş teli tedavisi gördükten sonra eksik dişin olduğu bölgeye implant yapılarak diş eksikliği giderilmekte implant fiyatları 2021 yılı için ne kadar olduğunu merak ediyorsanız sayfamızı ziyaret ediniz.

Ortodonti olarak da adlandırılan tedavi yöntemidir. Diş bozuklukları ile ilgili sorunların en sıkıntısız çözümlerinden bir tanesidir. Ortodonti tedavisi hemen her hasta da başarıya ulaşmasına karşın, başarıya ulaşma süresi neredeyse yıllar bazında olabilmektedir.

Konya Diş Teli Fiyatları 2021

2020 yılının sonlarına yaklaşırken, 2021 yılı için ortodonti yani, diş teli tedavisi yaptırma fikriniz mi var? Fiyatlandırmanın net olarak ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Diş teli fiyatları 2021 yılında tek çene için 2.500 TL ile 3.900 TL arasında değişmektedir.

Fiyatlandırmada var olan …… TL’lik fark ise, bozukluğun türü ve o tür için uygun yapıda olan telin seçimi ile alakalıdır. Tedavide kullanılacak yöntemin çeşitlerine göre diş teli fiyatları değişir.

3 adet ana türü ve bir adette telsiz ortodonti yaptırma imkanınız bulunmaktadır. Bu türler ve tedavi süreci ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen okurlarımızın, okumaya devam etmesi bilgilendirme adına yeterli olacaktır.

Diş teli tedavisi sonrası zirkonyum kaplama yaptırmak için zirkonyum diş fiyatları sayfamızı inceleyiniz.

Diş Teli Nedir

Konumuz her ne kadar diş teli fiyatları 2021 başlığı içerisinde yer almış olsa da diş teli tanımına da yer vermenin gerekli olduğunu düşünüyoruz.

Ortodontik tedavide, çapraşık diş ve çene ilişkisinin rahatsızlığının tedavi edilmesi işlemidir. Bu yöntemle diş üzerine yapıştırılan ve üzerinden tellerin geçebileceği araçlara diş teli denilmektedir. Bu bakımdan fiyatları diş teli incelendiğinde çift çene veya tek çeneye uygulandığında diş teli takılması biraz farklılık gösterebilir.

Bu farklılık sadece fiyatta değil ortodontik tedavide ve tedavi süresini de doğrudan etkileyecektir. Ağızda fazlaca porselen diş bulunması gibi durumlarda ise ortodonti uzmanı ile karşılıklı olarak görüşerek uygun bir tedavi yönteminden destek alınabilir.

2021 Diş Teli Fiyatları

Genel olarak diş teli uygulaması ve fiyatları tabi ki üst çene olarak iki farklı ortodontik tedavi şeklinde kullanılmak üzere adımı eşleştirebilir.

Fiyatlandırmada var olan 1.500 TL’lik fark ise, bozukluğun türü ve o tür için uygun yapıda olan telin seçimi ile alakalıdır. Tedavide kullanılacak yöntemin çeşitlerine göre diş teli fiyatları değişir.

3 adet ana türü ve bir adette telsiz ortodonti yaptırma imkanınız bulunmaktadır. Bu türler ve tedavi süreci ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen okurlarımızın, okumaya devam etmesi bilgilendirme adına yeterli olacaktır.

Diş teli tedavisi sonrası zirkonyum kaplama yaptırmak için zirkonyum diş fiyatları sayfamızı inceleyiniz.

Diş Teli Tedavisi Çeşitleri | Diş Teli Fiyatları

Diş tellerinde kullanılan teller ve de neden tercih edildikleri hakkında bilmeniz gereken pek çok şeyi, bu alt başlıktan öğreneceksiniz. Diş teli tedavisi çeşitleri;

Metal braketler sayesinde yapılan tedaviler, diş telinin dayanıklı olması gereken bozukluklarda tercih edilir. Genellikle diş telinin dayanıklı olması gerektiği için metal braketlerin tercihi, diğer türlere göre daha sıktır. Metal braketler, estetik açısından pek hoş durmaz ve de rahatsızlığa göre, kişinin dişlerinde 2 ila 3 yıl arasında bir süre kalması gerekebilir. Takıldıkları ilk 30 gün boyunca (dişe tam oturana kadar) hasta için belli başlı birkaç problem oluşturabilir. İlk 30 günden sonra ise, hasta için herhangi bir problem olmaz.

Görünmez Diş Teli | Şeffaf Plak ve Diş Telleri

Lingual braketler dişlerinin yapısı içe doğru olan, genellikle yetişkinlerin kullandığı bir diş teli çeşididir. Başka bir deyiş ile şeffaf diş teli fiyatları olarak incelenen bir durumdur. Şeffaf plak şeklinde alışması metal diş teli seçeneklerine göre daha zor olmak ile birlikte, alt ve üst diş orantısını yakalamak adına plak da dişlere takılır. Bu bakımdan şeffaf plak ve şeffaf diş teli fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak adına lütfen iletişime geçiniz. Diş teli çeşitlerini tek çene ve ortodontik tedavi olarak iki farklı şekilde incelemek mümkündür. Görünmez diş teli ise bahsettiğimiz gibi alışmanın biraz daha zor olduğu bir diş teli sınıfı olarak ön plana çıkabilir.

Metal Diş Telleri Arasındaki Farklar

Diş teli çeşitleri arasında porselen şeffaf braketler (şeffaf diş teli) de yer almaktadır. Estetik kaygısı yaşayan kimselerin, en çok tercih ettiği ve severek kullandığı diş teli türüdür. Estetik olarak bu görünümü hastalara sunmanın avantajının yanı sıra, bakım zorluğu da bir dezavantaj olarak hastaların omzundadır. Diş teli türü arasında yer alan porselen şeffaf braketler oldukça ince bir yapıya sahiptir ve de temizlenirken oldukça dikkatli olunmalıdır. Bu sebeple diş teli tercihi yapılırken metal diş teli daha fazla önerilir.

Dişlerinde fazla bozukluk olmayan kişilere telsiz ortodonti yapılmaktadır. Takması, çıkarması ve de temizlemesi diğer türlere göre oldukça kolaydır. Bozukluk oranı düşük olan kişilere uygulanmaktadır.

2021 Yılı Diş Teli Fiyatları

KDV Dahil %8
Angle Sınıf 1 Anomali Diş Teli Fiyatları ……….. TL
Angle Sınıf 2 Anomali Diş Teli Fiyatları ……….. TL
Angle Sınıf 3 Anomali Diş Teli Fiyatları ……….. TL
Lingual Teknikle Sınıf 1 Anomali Diş Teli Fiyatları ……….. TL
Lingual Teknikle Sınıf 2 Anomali Diş Teli Fiyatları ……….. TL
Lingual Teknikle Sınıf 3 Anomali Diş Teli Fiyatları ……….. TL
Kısa Süreli Ortodontik Tedavi ……….. TL
Açık Kapanışlı Ortodontik Tedavi ……….. TL
Kısa Süreli Diş Teli Tedavisi ……….. TL
Pekiştirme Tedavisi ……….. TL
Sabit Pekiştirme ( Lingual Retainer ) ……….. TL
Kayıp Apareyin Yeniden Yapımı ……….. TL
Gömülü Dişin Diş Dizesinde Yerine Yerleştirilmesi ……….. TL

Konya Asudent Kliniği olarak en doğru fiyatlandırma bilgisi almak için, bizleri arayarak veya whatsapp butonuna tıklayarak randevu alabilirsiniz. Diş teli fiyatları arasından dişinize en uygun tedavi yöntemi ve açık mı yoksa gizli braket mi kullanılcak karar verildikten sonra, en doğru rakam sizlere söylenecektir.

Diş teli tedavisi sayesinde, daha düzgün bir diş yapısına ve de çok daha güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Fakat tedavi boyunca sabırlı ve de temizlik konusunda titiz olmanız gerekmektedir.

Diş Teli Hakkında Diğer Bilgiler

Konya Asudent Diş Kliniği olarak en doğru fiyatlandırma bilgisi almak için, bizleri arayarak veya whatsapp butonuna tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Diş teli fiyatları arasından dişinize en uygun tedavi yöntemi ve açık mı yoksa gizli braket mi kullanılacak karar verildikten sonra, en doğru rakam sizlere söylenecektir.

Sabit kapanış yükseltici tatbiki, düz ark teli tatbiki, sadece üst veya çift çeneye uygulama yada tek çeneye uygulandığında ne yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler ve tedavi süresi bilgilendirmeleri tedavi sonrası belirtilecektir.

Bazı durumlarda sadece üst çeneye uygulandığında tedavi süresi değişkenlik göstereceği için amacımız dışarıdan bakıldığında kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde olan diş teli tedavi seçeneğinden yararlanılacaktır.

Bu süreç içerisinde aklınıza takılan küçük bir soruyu bile bize sorabilirsiniz. Öncelikle amacımız bütün diş sorunlarınızda aklınıza takılan tüm soru işaretlerini gidermektir. Teknolojinin getirdiği avantajları sonuna kadar kullandığımız için geçmişte aklınıza takılan problemlerin büyük bir çoğunu artık dert etmenize gerek yok! Diş telinin de büyük oranda benzer soru işaretleri barındıran bir konu olduğunun farkındayız.

Randevu Almak Artık Çok Kolay

Dişlerinizde çapraşıklık varsa ve bu durumdan memnun değilseniz, sadece randevu alarak gerekli iletişimi sağlayabiliriz.

Diş teli tedavisi sayesinde, daha düzgün bir diş yapısına ve de çok daha güzel bir gülümsemeye sahip olmanız mümkün olmaktadır. Genellikle diş tedavisinde olduğu gibi bu diş süreci içerisinde daha sabırlı olmalı ve gerekli temizlik hassasiyeti gösterilmelidir.

İnternet üzerinde farklı site teli fiyatları diş ile ilgili farklı bilgilendirmeler yapabilmektedir. Bu kullanılan teli fiyatları dişin yapısını ve diğer özellikleri kapsayarak daha fazla bir rakam olarak karşınıza çıkabilir. Bu sebeple uygulanan yöntem değişmektedir diş teli için fiyat aralığının şehirden şehire ve diş hekiminden diş hekimine farklılık gösterebileceğini belirtmek gerekiyor.

Asıl dikkat edilmesi gereken konu ise uygulama esnasında ve sonrasında pişmanlık yaşamamaktır. Uzun yıllar daha güzel bir dönüme sahip dişler için, hem temizliğe hem de hekiminizin belirttiği uygulamalara dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Diş teli uygulaması insanı biraz yoran, sabır gerektiren bir süreçtir. Bu sebeple süreç devam ettiği müddetçe hijyene ve diş yapısına göre dikkat edilmesi gereken tüm konu başlıklarına özen göstermenin büyük bir önem arz ettiğini de tekrardan hatırlatmış olalım.

Sonuç Olarak Diş Tellerinin Uygulanması Hakkında Az Bilinenler

Diş telinin uygulanması sadece çapraşıklık gibi sorunlarda uygulanmaz. Bunların da ötesinde dişi çıkmayan kişiler içinde, dişlerinde çapraşıklık ötesinde ayrıklık olan kişilerde, bazı durumlarda kırık dişlerde, damak ve çene yapısı bozukluğu olan kişilerde kullanılmaktadır.

Teknolojinin ilerlemesi sağlık ve diş konu başlıklarında da eskiden sorun olarak görülen pek konu başlığının ortadan kalkmasını sağlamıştır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki diş bütünlüğü, dizilimi kişilerin konuşmasında ve özgüveninde doğrudan etkisi olan konulardır. Bu sebeple diş bakımınızı ve yapılması gereken müdahaleleri zamanında yaparak ihtiyacınız olan tüm desteği kolaylıkla sağlayabilirsiniz.